Strukturované kabeláže - PERSEUS, s.r.o.

+420 603 143 314
+420 603 545 867
Logo PERSEUS s.r.o.
Logo PERSEUS s.r.o.
Přejít na obsah
Strukturované kabeláže

Termín "strukturovaná kabeláž" je stále velmi častým skloňovaným pojmem. Jedná se o obecné označení metalických a optických prvků, které umožňují propojení jednotlivých uživatelů v rámci počítačové sítě. Strukturované kabely, jako přenosový systém, podporují data, hlas, video a různé řídicí systémy. Je to páteř každé firmy, každé budovy nebo kanceláře.
Strukturovaná kabeláž
Jedná se o univerzální systém, který:
  • podporuje přenos digitálních i analogových signálů
  • u něhož se přípojné body instalují i tam, kde momentálně nejsou potřeba
  • používá datové kabely se čtyřmi kroucenými páry a optické kabely
  • u kterého se předpokládá dlouhá technická i morální životnost
  • jehož správná funkčnost je pro firmu stejně tak důležitá jako fungování elektrických rozvodů a dalších prvků firemní infrastruktury
Optické kabely

Optický kabel tvoří optická vlákna, která jsou přenosovým médiem. Jeho úkolem je přenést paprsek od zdroje k cíli s co nejnižší ztrátou. Optická vlákna jsou velmi jemná a choulostivá na mechanické namáhání a ohyby, takže jsou sdružována do optických kabelů. Je mnoho konstrukcí vzájemně se lišících jak použitým pláštěm, tak počtem vláken a systémem jejich uložení. Některé jsou vhodnější pro vnitřní použití (jsou slabší, ohebnější), jiné pro venkovní použití (zesílená konstrukce, přidání tahových prvků apod.) nebo pro pokládku do země či zatahování do chrániček.
Optické kabely

Nabízíme kompletní síťování budov i rozšíření stávajících kabeláží. Používáme výhradně certifikované kabelážní systémy. V případě nutnosti rozšířit stávající síťové rozvody nebo zasíťovat mrakodrap, nás neváhejte kontaktovat.
IČO: 485 373 06
DIČ: CZ485 373 06
+420 603 143 314
+420 603 545 867
Logo PERSEUS s.r.o.
Návrat na obsah